آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

گریتینگ گالوانیزه

نمونه ای از یک گریتینگ پله ساخته شده
گریتینگ پله
شهریور ۲۲, ۱۳۹۳
نوسازی پالایشگاه آبادان فاز ۳
دی ۱۴, ۱۳۹۳

گریتینگ گالوانیزه

نمونه ای از گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه :

قبل از توضیح در خصوص گریتینگ گالوانیزه ابتدا به معرفی مختصری در خصوص گریتینگ میپردازیم. گریتینگ مجموعه ای از قطعات و رابط ها است که به وسیله جوشکاری و یا پرس به یکدیگر متصل شده و محصولی یکپارچه را تشکیل می دهند . گریتینگ های فلزی به دو گروه اصلی گریتینگ الکتروفورج و تسمه در تسمه تقسیم می شوند.

مهندسان و محققان ، گریتینگ ها را برای انواع کاربریها در طیف وسیعی از بارگذاریها استاندارد کرده اند و استفاده گسترده از آنها را ممکن ساخته اند .گالوانیزه گرم به عنوان بادوام ترین ، امن ترین و کاربردی ترین پوشش در بسیاری از محیطها و صنایع استفاده می شود. در زیر توضیحات بیشتری در خصوص گالوانیزه برای شما عزیزان قرار داده ایم.

استانداردهای گریتینگ گالوانیزه:

گالوانیزه گرم روشی متداول برای مقاوم نمودن گریتینگ در برابر رطوبت محیطی و خوردگی آن می باشد که در اصطلاح به آن گریتینگ گالوانیزه نیز گفته میشود. این عمل به معنای پوشش دادن روی بر روی مواد خام اولیه و به صورت غوطه وری در مخلوطی از فلزات مذاب شامل آلومینیوم، نیکل بر پایه روی می باشد. این نوع پوشش به دلیل چسبندگی زیاد و عدم شکنندگی در اثر استفاده افراد و ماشین آلات، پوششی مناسب برای گریتینگ می باشد. وزن میانگین برای پوشش گالوانیزه تقریبا ۴۵۰ گرم برای هر متر مربع می باشد به عبارت دیگر ضخامت پوشش حدود m µ ۸۰ می باشد که با توجه به سایز تسمه به کار رفته متفاوت می باشد. (مطابق با جدول زیر انجام می گیرد.)

استاندارد به کار گرفته شده در گالوانیزه مطابق با ASTM (A123) (U.S.A)، BS729 (U.K) و یا DIN EN ISO 1461 می باشد.