آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

کاربرد گریتینگ

آشنایی با کاربرد گریتینگ

بیش از ۸۰ سال است که مهندسان و معماران از گریتینگ بعنوان یکی از اصلی ترین راه کارها و حتی گاهی تنها راه ممکن، برای پوشش سطوح سود می برند. گریتینگ مجموعه ای از باربرها و رابط ها است که به وسیله جوشکاری و یا پرس به یکدیگر متصل شده و محصولی یکپارچه را تشکیل می دهند. در خصوص اجزای مهم گریتینگ و پارامترهای طراحی به قسمت اطلاعات فنی گریتینگ مراجعه کنید.

گریتینگ های فلزی به دو گروه اصلی گریتینگ الکتروفورج و گریتینگ تسمه در تسمه تقسیم می شوند. مهندسان و محققان ، گریتینگ ها را برای انواع کاربرد ها در طیف وسیعی از بارگذاری ها استاندارد کرده اند و استفاده گسترده از آنها را ممکن ساخته اند. این محصول بعنوان بادوام ترین ، امن ترین و کاربردی ترین پوشش در بسیاری از محیطها و صنایع کاربرد دارد.

وجود فاصله بین باربرها و رابط ها، علاوه بر عبور مناسب هوا و نور ، استفاده از محصولی بسیار سبک ، قابل اطمینان ، انعطافپذیر، کاربردی و در عین حال اقتصادی را ممکن ساخته است که تمامی این موارد باعث افزایش کاربرد گریتینگ شده است.

کف پوش، پرچین و حصار محافظ، راهروها، رمپ های نفر رو و ماشین رو، درپوش جویها، کانالها، حوضچه ها، پله های اضطراری و صنعتی و یا با کاربریهای خاص، پارتیشن بندی و لایه بندی طبقات، فریم محافظ فلزی، شبکه های محافظ تجهیزات، انبارها و تاسیسات سردخانه ای،  تقویت کف پوشها، تکیه گاه تجهیزات صنعتی و … تنها بخشی از کاربرد گریتینگ  است که گریتینگ در صنایع مختلف دارد . صنایعی چون :

صنایع نفت و گاز و پتروشیمی (پالایشگاهها، واحدهای پتروشیمی، سکوهای نفتی و ..(

تاسیسات شهری (پلکان، رمپ و پلها)

نیروگاه های آبی و گازی و …

صنایع فولادی و فلزی

صنایع غذایی و دارویی

عمران و راه سازی

صنایع حمل و نقل و باربری

تاسیسات آبی و تصفیه خانه ها

صنعت خودروسازی و ماشین سازی