آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
پروسه تولید گریتینگ الکتروفورج (Electeroforged grating)
دی ۸, ۱۳۹۳
Show all
تصویر و عکس گریتینگ چیست

گریتینگ چیست

در این نوشته به پاسخ به سوال گریتینگ چیست خواهیم پرداخت

گریتینگ در اصل به صفحات مشبکی گفته میشود که به دلیل داشتن خصوصیات بارزی مانند وزن پایین تر, امکان عبور هوا و نور, قیمت تمام شده پایین تر, ظاهری زیباتر و مزایای بسیار دیگری نسبت به سایر محصولات مشابه خود امروزه جایگاه ویژه ای در صنایع گوناگون و همچنین شهرسازی بدست آورده است و هر روزه بر کاربرد آن افزوده میشود.

با توجه به این افزایش کاربرد امروز گریتینگ ها را در انواع گوناگون ساخته و تولید می نمایند که در بخش مربوط به تولید گریتینگ به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

در ادامه موضوع گریتینگ چیست باید به این مطلب بپردازیم که گریتینگ ها دارای سه بخش اصلی می باشند که در زیر به توضیح در خصوص آنها میپردازیم:

تسمه های باربر: همانطور که از نام آن مشخص است این تسمه وظیفه تحمل بار را در گریتینگ ها به عهده دارد و بر روی ساپورت های موجود در دو طرف گریتینگ قرار میگیرد. به طور کلی بیشترین تاثیر در خصوص مقاومت گریتینگ در خصوص تحمل با بر عهده تسمه های باربر میباشد که با اضافه و یا کم نمودن میزان ضخامت, ارتفاع و طول تسمه های باربر میزان تحمل گریتینگ افزایش یا کاهش می یابد.

رابط: رابط ها را میتوان از تسمه و یا نیم تسمه و همچنین میلگرد ( چهارپهلوی تابیده شده) تهیه و تولید نمود که وظیفه آنها حفظ چشمه های گریتینگ بوده و مانع از به هم خوردن و قوس پیدا نمودن شکل هندسی گریتینگ میشود. نحوه اتصال رابط با تسمه باربر به صورت عمود میباشد. رابط ها معمولا باری را تحمل ننموده و بیشتر وظیفه حفظ استحکام گریتینگ را به عهده دارند.

چشمه: چشمه گریتینگ را که به مشبندی نیز معروف میباشد که به دو بخش اصلی میزان فاصله بین تسمه های باربر و هم چنین میزان فاصله بین رابط ها تقسیم میشوند.

در ادامه و همانطور که در بخش تولید گریتینگ به آن اشاره نمودیم انتخاب موارد بالا منوط به انجام محاسبات خاصی می باشد که توسط کارشناسان این امر باید صورت پذیرد و فاکتورهایی مانند ضخامت, ارتفاع تسمه باربر, طول رابط و چشمه و غیره با توجه به نوع استفاده از گریتینگ و با رعایت استانداردهای لازم در این زمینه محاسبه شده  تا گریتینگ مورد نظر دارای کیفیت بالا بوده و بهترین کارایی را برای مکان مورد نظر ما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *