آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

پروسه تولید گریتینگ الکتروفورج (Electeroforged grating)

بررسی مزایای گریتینگ الکتروفورج
دی ۷, ۱۳۹۳
تصویر و عکس گریتینگ چیست
گریتینگ چیست
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶
Show all

تولید گریتینگ الکتروفورج :

تولید گریتینگ و فرآیند جوشکاری گریتینگ الکتروفورج شامل سه مرحله اصلی می گردد که طی این مراحل عملیات جوشکاری و اتصال قطعات گریتینگ به بهترین شکل انجام گرفته و عیوب جوش نسبت به روشهای دیگر جوشکاری به حداقل می رسد این مراحل شامل :

 

۱مرحله پیش از جوشکاری(Preweld interval) : اعمال نیروی اولیه [۱] برای قرار دادن چهارپهلو بر روی تسمه و همزمان برقراری جریان الکتریکی اولیه به منظور پیش گرم قطعات برای کاهش گرادین حرارتی در فلز هنگام شروع جوشکاری.

 

۲-مرحله جوشکاری (Weld interval) :دراین بخش (که خود شامل چند مرحله می گردد) نیروی فورج و جریان الکتریکی طی پالسهای مشخص به قطعات گریتینگ وارد می شود تا دمای قطعات به دمای ذوب نزدیک شده و جوش ایجاد گردد.

 

۳- مرحله پس از جوشکاری (Postweld interval) :پس از تشکیل جوش در مرحله قبل، با حفظ نیروی پرس، جریان الکتریکی با یک شیب خاص [۲] کم می شود. این کاهش جریان الکتریکی به منظور کنترل انجماد جوش و جلوگیری از ایجاد ترک در جوش گریتینگ می باشد. در این مرحله فازهای Quench و Temper قرار داده شده تا خواص استحکامی جوش گریتینگ الکتروفورج نیز افزایش یابد.

 

رعایت دقیق پارامترهای مهم و تاثیر گذار در این روش جوشکاری بوسیله تکنسیینها و مهندسین شرکت اراک ریل موجب شده است تا تولید گریتینگ با این روش در شرکت اراک ریل با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا، صورت گیرد.

شرکت اراک ریل با پشتوانه تجربه ۲۰ ساله در تولید گریتینگ و همچنین بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا توانسته تا با ارائه محصولی مطابق استانداردهای جهانی، علاوه بر تامین نیازهای داخلی و خودکفایی در این محصول توانایی حضور در بازارهای بین- المللی را نیز داشته باشد و با صادرات گریتینگ تولیدی این شرکت به کشورهای عراق و کنیا، کویت و آذربایجان گامهای موثری نیز در این زمینه برداشته است.

 

[۱] Pre compression

[۲]Down slope
گریتینگ الکتروفورج

1 دیدگاه

  1. Bayle گفت:

    Toocnduwh! That’s a really cool way of putting it!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *